Z sukcesem zakończyliśmy realizację projektu FIO!

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować iż z sukcesem zakończyliśmy realizację projektu „Inkubator Przedsiębiorczości dla osób nieaktywnych zawodowo z gminy Lublin” dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Projekt był realizowany w okresie od 1 maja do 31 grudnia 2015 r.

Głównym celem projektu był rozwój przedsiębiorczości poprzez stworzenie 50 nieaktywnym osobom z terenu Lublina warunków dla założenia przez nich własnej działalności gospodarczej.

Wsparciem w ramach projektu została objęta grupa 50 nieaktywnych zawodowo osób z terenu Lublina – studentów/tki ostatnich lat studiów i absolwentów/tek uczelni wyższych, które pozostawały bez zatrudnienia i nie prowadziły działalności gospodarczej.

W ramach projektu 50 uczestników/czek projektu zostało objętych kompleksowym wsparciem:

 • szkoleniowo-doradczym,
 • procesem preinkubacji – prowadzeniem przez min. 6 miesięcy własnej działalności.

 

W ramach cyklu szkoleniowego z przedsiębiorczości przeszkoliliśmy 3 grupy śr. 17 osobowe i zaoferowaliśmy 9 jednodniowych tematów z zakresu:

 1. Warsztat integracyjno – kreatywny
 2. Innowacyjność w przedsiębiorstwie
 3. Podatki i koszty prowadzenia firmy
 4. Etykieta w biznesie
 5. Oprogramowanie biurowe MS Office/OpenOffice
 6. Marketing w przedsiębiorstwie
 7. Zagadnienia prawa pracy
 8. Zagadnienia prawa cywilnego
 9. Pozyskiwanie dotacji unijnych 2014-2020 na rozwój firmy

Uczestnicy odbyli także doradztwo indywidualne z zakresu przygotowania Indywidualnego Planu Rozwoju. Stworzona została także Wirtualna Baza Wiedzy, która dostępna jest dla uczestników projektu.

 

W ramach modułu praktycznego – procesu preinkubacji każdy z uczestników/czek mógł przetestować swój pomysł/projekt na biznes za darmo. Przez okres sześciu miesięcy pomagaliśmy, doradzaliśmy w rozwoju różnych pomysłów naszych uczestników/czek.

Uczestnicy projektu testowali prowadzenie biznesu m.in. w branży aranżacji wnętrz, projektowania, szkoleń multimedialnych, kartografii, organizacji eventów, handlu online, szycia osłon, tłumaczeń symultanicznych, badań marketingowych, usług informatycznych, organizacji wesel, szkoleń, programowania, tworzenia grafik.

Uczestnicy korzystali bardzo chętnie ze specjalnej strefy coworkingowej, wyposażonej w biurka do pracy, stołu spotkań, sprzętu (fax, drukarka, skaner, kopiarka), szybki Internet wifi.

Projekt był promowany w środowisku akademickim naszego miasta, na spotkaniach, w autobusach MPK, stacjach radiowych, na ulotkach i plakatach.

W imieniu pracowników, trenerów i wolontariuszy – chcemy bardzo podziękować  Wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i podjęte działania. Praca z Wami była czystą przyjemnością.

Decyzją Zarządu Fundacji Inkubator Progress strefa coworkingowa jest dostępna dalej, w biurze na ul. Zana 38 w Lublinie. Dziękujemy za konsultacje założeń II edycji projektu. Liczymy na kontynuację naszych działań w ramach II edycji projektu oraz możliwość pomocy nowej, większej grupie osób nieaktywnych w Lublinie.

 

Przestrzeń Lubelskiego Inkubatora Przedsiębiorczości dla osób nieaktywnych zawodowo w Lublinie

 

 

FIO

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich